34. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında Fırsatlar ve Burslar

34. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında Fırsatlar ve Burslar

Yurtdışında Eğitim almak isteyenlere her alanda olanak sunan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları, 34. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarından öğrencilere yine çok özel burslar sunuyor.


Yurtdışı Eğitim burslarından yararlanmak üzere 1000 başarılı öğrenci arıyoruz!

Yurtdışında eğitim yapmak istiyorsanız IEFT  fuarlarında önemli okulların yanı sıra burs kuruluşları, ülke ataşelikleri öğrencilere bilgilendirme yapacaktır.

34. IEFT Fuarlarına katılan 150 civarında okul, yurtdışında okumak isteyen öğrencilere çeşitli burs imkanları sunuyor. Okulların burs kriterlerine  uygun olup olmadığınızı fuarda doğrudan üniversite yetkilileriyle görüşerek öğrenebilirsiniz.

Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, İsveç, Avustralya, Macaristan, İsviçre, Polonya ve İspanya gibi popüler ülkelerin yanı ülke eğitim ataşelikleri ve  yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri de bu fuarda buluşuyor.

25 farklı ülkeden 200 eğitim kurumunun katıldığı IEFT Fuarlarında katılımcı kurumlar kısmi veya tam burslar ile başarılı öğrencileri ödüllendirmektedirler. Alman Devlet Üniversite bursları, Amerikan üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora bursları Kanada üniversiteleri bursları, İngiltere Üniversitelerinden kısmi burslar, Fransa işletme okulları bursları hakkında bilgileri doğrudan okul yetkililerinden alabilirsiniz. Ayrıca, Fulbright, British Council, Campus France, DAAD, Austrade gibi kurumlardan diğer  burs olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.


IEFT fuarları esnasında burslardan yararlanmak için lise veya üniversite not dökümünüzü, varsa İngilizce veya diğer dillerde sınav sonuç belgenizi, referanslarınızı yanınızda bulundurmayı tavsiye ederiz.

UNIVERSITY OF SURREY 
Surrey ISC’de Yeni Öğrenciler için Ocak ve Eylül 2019’da sunulan 3.500 GBP değerindeki mevcut burslara ek olarak en başarılı öğrenciler için Eylül 2019’da University of Surrey’e geldiklerinde aşağıdaki Üstün Başarı ve Başarı burslarının verileceğini bildirmekten memnuniyet duyarız.

 Üstün Başarı Ödülleri
 10.000 GB , en iyi 3 Mühendislik ve Fen Bilimleri öğrencisi için
 8.000 GBP, en iyi 3 İşletme, Ekonomi, Hukuk ve Sosyal Bilimler öğrencisi için
 8.000 GBP, en iyi 3 Yaşam Bilimleri öğrencisi için 

Başarı Bursları
 5.000 GBP , sonraki en iyi 5 Mühendislik ve Fen Bilimleri öğrencisi için
 3.000 GBP, sonraki en iyi 5 İşletme, Ekonomi, Hukuk ve Sosyal Bilimler öğrencisi için
 3.000 GBP ,sonraki en iyi 3 Yaşam Bilimleri öğrencisi için 
 
DURHAM UNIVERSITY 
Ocak 2019’da katılan yeni öğrenciler için 3000-5000 GBP arasında Akademik Başarı Bursları sunulmaktadır.

UNIVERSITY OF WOLLONGONG
2019 UOW Sydney Business School Burs Planı, Sydney Business School, University of Wollongong’da ilk kursuna başlayan uluslararası öğrencilerin tam harç ücretinde %20 indirim sağlar. Burs, Sidney veya Wollongong kampüsünde kayıtlı öğrenciler içindir. 2019 yılında başlayan öğrencilere verilen bursların sayında herhangi bir sınırlama yoktur. Burslar, bildirildiği zamanda verilecektir. 

2019 UOW Sydney Business School Kısmi Harç Bursu - Sydney Business School, University of Wollongong’un 3 üç aylık dönemlerinden her birinde ilk dersine başlayan uluslararası öğrenciler için 5 kısmi harç bursu mevcuttur. Burs, standart kurs dönemi için harç ücretinde %25 indirim sunar. 

Mühendislik Fakültesi ve Bilişim Bilimleri (EIS) Lisansüstü Bursları – Belirtilen lisansüstü çalışma alanlarında toplam %10 oranında harç muafiyeti sağlar: Mühendislik, Bilgisayar Bilimi, İleri Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Bilgi Teknolojisi, Tıbbi Bilişim, Bilim (Medikal Radyasyon Fiziği), Finansal Matematik, İstatistik master programları. Başvuru gerekli değildir. Bu burs için otomatik olarak değerlendirileceksiniz. 

Sosyal Bilimler Fakültesi Lisansüstü Bursu, belirtilen çalışma alanlarında %10 harç muafiyeti sağlamaktadır: İleri Eğitim, İleri Toplum Sağlığı veya İş ve Güvenlik Master programları. 

UOW Uluslararası Öğrenciler – Yüksek Derece Araştırma (HDR) Bursları. University of Wollongong, uygun görülen yüksek dereceli uluslararası araştırma öğrencileri için çeşitli araştırma bursları ve ödülleri sunar. UOW HDR bursları, adayların araştırmalarını yürütürken yaşam masraflarını karşılamalarına yardımcı olmak için harçlık şeklinde verilmektedir. Burslara şunlar dahil olabilir: yıllık para, yaşam giderleri ve harç ücretleri. Ayrıca, harici burs fırsatlarının yanı sıra özel ve endüstri bazlı burslar mevcuttur. 

UNIVERSITY OF OTTAWA
University of Ottawa, dünyada Fransızca kullanımını teşvik etmek için çaba harcıyor. Son girişim olarak Fransızca konuşan veya Fransızcaya hayranlık duyan yabancı öğrenciler için harç ücretlerine ciddi ölçüde indirim uygulamaktadır. 
Üniversite, Fransızca eğitim almak isteyen uluslararası lisans öğrencilerinin yanı sıra önceden bu tarz eğitim görmüş ve University of Ottawa’dan Fransızca lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için harç ücretlerinin bir kısmından muafiyet sağlamaktadır. 2014 yılından bu yana harç ücreti muafiyetine uygun bulunan yeni uluslararası öğrenciler, Kanadalı öğrencilerle aynı ücreti ödeyerek yıllık 10.000 doların üzerinde tasarruf sağlayabilmektedir

UNIVERSITY OF EAST ANGLIA
Türkiye'den yüksek lisans programına kabul alan tüm öğrenciler otomatik olarak £3000-£6000 arası burs alma hakkına sahip olmaktadır. Bursun miktarı lisans başarınızla doğru orantılıdır.  

Lisans Bursları
Sınıf esaslı dersler (Sosyal Bilimler, İnsan Bilimleri) için 4000 GBP
Laboratuvar esaslı dersler (Fen Bilimleri) için 6000 GBP

Lisansüstü Bursları:             
Kayıt koşullarını karşılayan öğrenciler için 4000 GBP
Lisansı 3.00-3.49 arasında genel not ortalaması ile tamamlamış öğrenciler için 5000 GBP
Lisansı 3.50 ve üzeri genel not not ortalaması ile tamamlamış öğrenciler için 6000 GBP   
     
NYIT – NEW YORK INSTITUTE OF TECHNOLOGY
International Leadership Bursu: 
Bu bursa başvurabilmek için kabul alan birinci sınıf öğrencileri, 95 veya üstü lise ortalamasına ve en az 1360 SAT veya 29 ACT puanına sahip olmalıdır. Bu prestijli burs için ayrı başvuru yapılması gereklidir. Bu burs, her yıl 1 öğrenciye verilir.

President’s Bursu: Okula başlayan birinci sınıf öğrencileri, bu burs için 95 ve üstü lise ortalamasına ve en az 1270 SAT veya 27 ACT puanına sahip olmalıdır.( Yıllık 22.000 USD)

Theodore K. Steele Memorial Bursu: Okula başlayan birinci sınıf öğrencileri, bu burs için 90 ve üstü lise ortalamasına ve en az 1180 SAT veya 24 ACT puanına sahip olmalıdır. (Yıllık 21.000 USD)

NYIT Bursları ve Akademik Başarı Ödülleri: President’s veya Theodore K. Steele Bursu için uygun olmayan öğrenciler başvurularının gücüne göre bu burslar için incelenecektir. En az 80 lise ortalaması ve en az 980 SAT veya 19 ACT puanı gereklidir. (Yıllık 5.000-19.000 USD)

Transfer Bursları: Gelen öğrencilerin bu burs için akredite bir üniversiteden en az 24 kredi almış ve en az 2.5 kümülatif GNO’ya sahip olmaları gereklidir. Yeniden kabul almış öğrenciler için geçerli değildir. (Yıllık en fazla 2.000-13.000 USD)

Mezun Öğrenci Ödülü: Okula başlayan mezun öğrencilerin bu burs için 3.3 veya üstü GNO ve 79 TOEFL veya 6 IELTS puanına sahip olmaları gereklidir. Tüm öğrenciler, akademik koşullar olmaksızın onaylanmış olmalıdır. (Yıllık en fazla 3.000 USD)         

NATIONAL RESEARCH UNIVERSITY - HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS (HSE)
Lisans ve Master programları için tam burs seçenekleri

Uluslararası öğrenciler, tüm eğitim ücretini karşılayan burslar sayesinde HSE’de ücretsiz olarak eğitim almak için başvuru yapabilirler. Üstün başarıya dayalı bu burslar, HSE’deki seçili tam Lisans ve Master programları için tüm eğitim ücretlerinden muafiyet sağlayacaktır. Ancak, bu tarz burslar ücrete tabi özel programlar için verilmez. Çift diploma programlarında da %30’a varan burslar sunulur.
Adayların girmek istedikleri programa 28 Şubat tarihinden önce başvurmaları gerekmektedir (seçilen programlar için burs verilmesi durumunda). Başvuru, başvuru komitesi tarafından uygun görülürse aday burs için tavsiye edilecektir.


Lütfen bursların sadece eğitim ücretini karşıladığını ve diğer tüm masrafların (HSE yurtlarında konaklama dahil) öğrenci tarafından karşılanması gerektiğini unutmayın. 

Lisans programları için kısmi burs seçenekleri
HSE, Lisans ve Uzmanlık programları için başvuran uluslararası öğrencilere aşağıdaki gibi kısmi burslar sunar:

Daha fazla bilgi için : www.ieft.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.  


Etiketler: yurtdışı eğitim burs

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Araştırma Bursları Başvuruları Başladı

Uluslararası araştırmacı ve akademisyenlerin, kendi alanlarında ülkemiz öğretim üyeleriyle yararlı o... Devamı

Michigan Üniversitesinden Ücretsiz Programlama Dersleri

Michigan Üniversitesinden Ücretsiz Herkese Online Programlama Dersi Devamı

Almanya-Türkiye Öğrenci Değişimi Projeleri Başvuruları Uzatıldı

Hoşgeldin Almanya! Almanya-Türkiye Öğrenci Değişimi Projeleri Başvuruları Uzatıldı Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Malta dil okulları

Malta dil okulları, eğitim standatları, ekonomik f...


Yurtdışı Eğitim için nasıl burs bulabilirim ?

Yurtdışında eğitim düşünmeniz güzel. ama bu eğitim...


Yurtdışı eğitim bursları - Arşivi

Genel burs haber ve duyurularına burs arşivi sayfa...


Popüler Yazılar

Yurtdışı Eğitim için nasıl burs bulabilirim ?

Yurtdışında eğitim düşünmeniz güzel. ama bu eğitim bir de burslu olsa diyenlerdenseniz buyrun yazımı okuyunuz.

İsviçre Devlet Bursları

2016-2017 Öğretim Yılı İsviçre Hükümet bursu başvuruları başlamıştır. Başvurular 17 Eylül – 15 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacaktır....

Güncel Yurtdışı Eğitim Bursları

En güncel yurtdışı eğitim bursları hakkında detaylı bilgiler haberimizde...

Yurtdışı eğitim bursları - Arşivi

Genel burs haber ve duyurularına burs arşivi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığın yurtdışı eğitim bursları

Milli Eğitim Bakanlığının 1929 yılında başlattığı ve günümüzde halen sürdürdüğü yüksek lisans ve doktora öğrenimi için bu yıl da bin 500 öğrenciyi yur...

Türk Eğitim Vakfı ( TEV )Yurt Dışı Burs Başvuruları

Türk Eğitim Vakfı 2016-2017 Yurtdışı Yüksek Lisans (Master’s Degree) burs başvuruları başlamıştır.

Yurtdışı Eğitim Bursları

İşte, yurtdışı eğitim bursları alabileceğiniz bazı kurumlar ve şartları...

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yurtdışı Bursları

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı yurtiçi lisans eğitimi burslarının yanı sıra yurtdışı yüksek lisans bursları vermektedir.

UNESCO Bursları

UNESCO ile İlgili Alanlarda Yüksek Lisans ve Doktora Tezi Hazırlayanlara Öğrenim Bursu

İrlanda'da Burs

İrlanda'da burs, irlanda üniversite fiyatları,irlanda'da yüksek lisans fiyatları,irlanda üniversiteleri türk öğrencilere kapılarını açtı,irlanda'da ...

Harvard Üniversitesi Burs Başvurusu

Harvard Üniversitesi, tüm ülkelerden doktorasını yeni tamamlamış veya doktora adaylarına akademik hayatın devamı için burs imkânı sağlıyor....

Almanya'da Eğitim

Öğrenim harcının olmadığı/ çok az olduğu, dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan Almanya, kısa zamanda uluslararası öğrenciler arasın...

2016 - 2017 Fulbright Akademik Araştırma Burs Başvuruları

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından 2016-2017 akademik yılında Amerikan üniversitelerinde alanları ile ilgili araştırma yapmak isteyen akade...

Yurt Dışı Tıp Bursları

Yurtdışı Sağlık ve Tıp burslarını inceleyin. Yurtdışı burslu eğitim seçenekleri haberimizde inceleyebilirsiniz.

İspanya’da Üniversite Eğitimi

Eğitim kalitesi ve uygun fiyatlarıyla İspanya, üniversite okumak isteyen öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden biridir.

Foto Galeri

Sayfalar

Son Yorumlar

merhaba a1 a2 ve b1 düzeyinde ingilizcem var yur dışında ingilizce burs alma şansım varmı ganom 3,55

merhabalar :) ben selçuk üniversitesi tarih ögrencisiyim. ingilizcemi geliştirmek istiyorum. yazın yurtdışı programı için bursa ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, Selçuk Üniversitesi Sosyoloji bölümü lisans 4. sınıf öğrencisiyim. Not ortalamam 4'lük sistem üzerinden 3,35. Şuan ki İngilizce seviyem a2 yada b1 diyebilirim. Amerika'da bu yaz için dil oku...

Merhaba ben Konya gida ve tarim universitesinde hazırlık okuyorum bu yaz toefl a girecegim c1 akademik ingilizce ile yurtdisinda yaz tatilini gecirmek istiyorum bana uygun burs seçenegi var mi bilgile...

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ LİSANS 2.45 ortalama ile 2015 mezunuyum. upper mediate-advanced İngilizce dilim var. İSVEÇ'TE Chalmers University of Technology Üniversitesinde yük...

Gazi tıp 5. Sınıf öğrencisiyim. Amerika birleşik devletleri nde uzmanlık eğitimi almak istiyorum. Şu an usmle step 1 için hazırlanıyorum. Texas üniversitetesinden iki aylık observership için kabul ald...

Merhaba Gazi üniversitesi tıp fakültesinde 5. sınıf öğrencisiyim. Amerika da uzmanlık eğitimi almak istiyorum ve şu an USMLE step 1 için hazırlanıyorum. Texas üniversitetesinden 2 aylık kabul aldım . ...

Merhabalar. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi menzunuyum not ortalamam 2.43.ingilizce dil seviyem intermediate yurt dışında dil egitim bursu almak istiyorum teşekkürler

İstanbul Medipol Üniversitesi-Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 1. Sınıf öğrencisiyim. Geçtiğimiz sene yine aynı üniversite de İngilizce hazırlık okudum. Upper-intermediate seviyi...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji 1.sınıf öğrencisiyim. intermediate seviyesi ingilizcem var.Yaz döneminde dilimi geliştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

MERHABA MOSTAR University of Džemal Bijedić de insaat muhendisligi lisans tamamladim ve yuksek lisansa basladim. Egitim masraflarim icin Turkiye den veya yurtdisindan burs bulabilirmiyim? Bu konuda...

Merhaba ben Pamukkale üniversitesi sosyoloji bolumu lisans programı son sınıf ogrencısıyım yurt dışında master egıtımı almak istiyorum bunun ıcın dil eğitimi almam gerekiyor dil seviyem başlangıç sev...

Merhabalar, Adnan Menderes Üniversitesi Didim MYO otelcilik bölümü son sınıf öğrencisiyim yurtdışı dil eğitimi ve yurtdışında bir üniversite okumak istiyorum 3.08 not ortalama ve orta seviye ingilizc...

merhaba ben yunus şahin yıldız teknik üniversitesinde gemi inş ve gemi makinaları 2.sınıf öğrencisiyim okulum bittikten sonra veya yaz dönemi dilimi geliştirmek için gitmem istiyorum ve maddi desteğ...

Merhabalar. Arjantinde Psikoloji bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İspanyolcam gayet iyi. okuduğum üniversite YÖK tarafından tanılıyor ve denkliği var. Ayrıca Buenos aires büyükelçiliğinden onaylı öğrenci...

Facebook'ta Biz

Site Hakkında

Yurtdışı eğitim bursları, özelikle yurtdışı eğitim düşünen tüm öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından 2014 yılında yayın hayatına başlamıştır. Sitede Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya gibi bir çok ülkenin burs programlarına yer verilmeye çalışılmıştır. Web sitemizi düzenli olarak olarak güncellenmektedir.

yurtdışı eğitim

Copyright © 2014-2015 | Tüm Hakları Saklıdır. Yurtdışı Eğitim Bursları