Yurtdışı Eğitim için nasıl burs bulabilirim ?

Yurtdışı Eğitim için nasıl burs bulabilirim ?

Yurtdışında eğitim düşünmeniz güzel. ama bu eğitim bir de burslu olsa diyenlerdenseniz buyrun yazımı okuyunuz.


Yurtdışında nasıl burs bulabilirim diyorsanız şuradaki yazımı okuyabilirsiniz. Mutlaka sorularınız olacaktır. Bu sayfanın en altındaki yorum kısmına sorularınızı yazarsanız elimden geldiğince cevaplamak isterim.

Yurtdışında üniversite bursları konusudna kurumumuzun burs danışmanlığından da faydalanabilirsiniz. Özelikle üniversite yi yurtdışında okumak isteyenler yada yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyenlere yönelik çalışmalarımız mevcuttur. Bu konuda ( yurtdışı eğitim ) detaylı bilgi istiyorsanız lütfen bize yazın kısmından sorularınızı iletiniz. Bilgi isterken daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmemiz için aşağıda ki bilgileri de bize iletmenizi rica ediyoruz. 

 • Not ortalamanız ( 4.üzerinden )
 • Şu anki ingilizce seviyeniz
 • Eğitim gördüğünüz yada mezun olduğunuz okul, bölüm

 

Sadece ' burs istiyorum ' ' bana burs bulun ' burs var mı ' gibi hiç bir anlam ifade etmeyen mesaj yada yorumlara herhangi bir geri dönüş yapılmayacağını aklınızdan çıkarmayınız. Son olarak bu bursların sadece yurtdışı ( Amerika ) üniversiteleri kapsayacağını da unutmayınız.

 

 

 


Etiketler: yurtdışı eğitim bursları yurtdışı burslar

BU YAZIYI PAYLAŞ
Sonraki Yazı

BENZER YAZILAR

Münih Müzesi Burs Programı

Münih Alman Müzesi, en az üniversite mezunu ve akademik kariyerine devam etmek isteyenlere çalışma v... Devamı

UNESCO Bursları

UNESCO Yüksek Lisans ve Doktora Tezi Hazırlayanlara Öğrenim Bursu Devamı

Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı Burs Başvuruları Başladı

Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı Burs Başvuruları Başladı Devamı


YORUMLAR (25) Onay Bekleyen (137)

 • Gazi tıp 5. Sınıf öğrencisiyim. Amerika birleşik devletleri nde uzmanlık eğitimi almak istiyorum. Şu an usmle step 1 için hazırlanıyorum. Texas üniversitetesinden iki aylık observership için kabul aldım ayni zamanda Harvard üniversitetesinden yaklaşık 3 aylık research için kabul aldım . Not ortalamam 3.0 . Mali desteğe ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Saliha Erdem

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhaba Gazi üniversitesi tıp fakültesinde 5. sınıf öğrencisiyim. Amerika da uzmanlık eğitimi almak istiyorum ve şu an USMLE step 1 için hazırlanıyorum. Texas üniversitetesinden 2 aylık kabul aldım . Aynı zamanda yaklaşık 3 aylık bir research için Harvard üniversitetesinden kabul aldım . Bu süre boyunca mali desteğe ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Dikkatiniz için teşekkür ederim .

  Saliha Erdem

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhabalar. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi menzunuyum not ortalamam 2.43.ingilizce dil seviyem intermediate yurt dışında dil egitim bursu almak istiyorum teşekkürler

  Gönül Yılmaz

  4 yıl önce yapıldı.

 • İstanbul Medipol Üniversitesi-Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 1. Sınıf öğrencisiyim. Geçtiğimiz sene yine aynı üniversite de İngilizce hazırlık okudum. Upper-intermediate seviyisinde İngilizce ve Romence biliyorum. Elemantary seviyesinde de Yunanca ve İspanyolca biliyorum. Eğitimimi Amerika'da devam ettirmek için burs imkanlarını sizden öğrenmeyi talep ediyorum.

  AYŞE GÖZDE UYSAL

  4 yıl önce yapıldı.

 • Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji 1.sınıf öğrencisiyim. intermediate seviyesi ingilizcem var.Yaz döneminde dilimi geliştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Pınar

  4 yıl önce yapıldı.

 • MERHABA MOSTAR University of Džemal Bijedić de insaat muhendisligi lisans tamamladim ve yuksek lisansa basladim. Egitim masraflarim icin Turkiye den veya yurtdisindan burs bulabilirmiyim? Bu konuda bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim simdiden tesekkurler

  DEMET CENGIZ

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhaba ben Pamukkale üniversitesi sosyoloji bolumu lisans programı son sınıf ogrencısıyım yurt dışında master egıtımı almak istiyorum bunun ıcın dil eğitimi almam gerekiyor dil seviyem başlangıç seviyesinde otalamam 3.10 dil okulu icin nerden burs bulabilirim. E mail scelik133@icloud.com bilgi verirseniz çok sevinirim.

  Sevda Çelik

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhabalar, Adnan Menderes Üniversitesi Didim MYO otelcilik bölümü son sınıf öğrencisiyim yurtdışı dil eğitimi ve yurtdışında bir üniversite okumak istiyorum 3.08 not ortalama ve orta seviye ingilizceye sahibim ve bursa çok ihtiyacı var yardımı olabilirseniz çok sevinirim.

  Yavuz

  4 yıl önce yapıldı.

 • merhaba ben yunus şahin yıldız teknik üniversitesinde gemi inş ve gemi makinaları 2.sınıf öğrencisiyim okulum bittikten sonra veya yaz dönemi dilimi geliştirmek için gitmem istiyorum ve maddi desteğe ihtiyaçım var yunussss46@gmail.com nasıl burs bulabilirim ortalamam 3.29

  yunus

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhabalar. Arjantinde Psikoloji bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İspanyolcam gayet iyi. okuduğum üniversite YÖK tarafından tanılıyor ve denkliği var. Ayrıca Buenos aires büyükelçiliğinden onaylı öğrenci olduğuma dair belgem de mevcut. Maddi yetersizlikten dolayı burs ihtiyacım var. Nasıl başvuru yapabilirim? Yardım ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler.

  Bekir Mican

  4 yıl önce yapıldı.

 • Kktc/ Lefkoşa- Yaın Doğu Üniversitesi %100 burslu İngilizce Mimarlık okuyorum. İyi bir ingilizce seviyem var ingilizce hazırlık sınıfını okumadan sınavla geçtim ve bölümüme ingilizce devam ediyorum. Bu sene 2. yılımı okuyacağım. İlk sene ortalamam 4 üzerinden 2,95. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

  HAZAL

  4 yıl önce yapıldı.

 • Fiziktedavi ve rehabilitasyon bölümünden 2,98 not ortalaması ile mezun oldum . İngilizce seviyem Intermediate seviyesinde de ingilizcem var. Yurtdışında dil seviyemi yükseltip master yapmak istiyorum . Birkaç kurs ile görüştüm fakat maliyeti yuksek olduğundan dolayı kararsız kaldım . Burs alabileceğim yerler hakkında bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum .

  Samed

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhaba Afyon Kocatepe Üniversitesinde bilgisayar programcılığı bölümünde okuyorum. 1.sınıf dönem ortalamam 4 üzerinden 3,52. Yurt dışında burslu olarak dil eğitimi almak istiyorum.İngilizce seviyem başlangıç Uygun burs imkanlarından bilgilendirilmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

  rabia

  4 yıl önce yapıldı.

 • Pamukkele Üniversitesi , yiyecek içecek işletmeciliği yeni mezunum ingilizcem başlangıç seviyesinde İngiltere de dil kursları için burs bulabilirmiyim yardımcı olabilirmisiniz ?

  ahu ünel

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhabalar , Deniz Harp Okulu (mühendislik tabanlı bir okul) 1. sınıfı 3,45 kredi ile bitirdim.İngilizce seviyem iyi (Oxford Placement Test notum 78 -B2 ) Yurtdışında (özellikle İspanya'da) burslu %100 veya %75 bir şekilde Mimarlık veya Gemi İnşaat Mühendisliği üzerine lisans eğitimi almak istiyorum... İspanyolca seviyem başlangıç.. (Email: gencbahriyeli@gmail.com)

  Kasım Akdağ

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhaba. Ben iktisat ve aynı zamanda ilahiyat okuyorum. Ankara siyasaldayim. Bu sene mezun oluyorum. Herhangi bir Arap ülkesinde ekonomi alaninda ya da ilahiyat alanında master yapmak istiyorum. İyi seviye de İngilizce ve Arapça var... burs imkanları nasıldır... yardımcı olabilir misiniz ....

  Ömer erturk

  4 yıl önce yapıldı.

 • Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi önlisans Maliye 3,67 ortalama intermadiate seviye Hollandada lisans eğitimi almak istiyorum.Burs imkanı var mıdır?

  Busra

  4 yıl önce yapıldı.

 • FEN LİSESİ 3.SINIF ÖĞRENCİSİYİM. YURT DIŞINDA YAZ DÖNEMLERİNDE İNGİLİZCE DİLİMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUM.BU KONUDA BURS VAR İSE BİLGİLENDİRİLMEK İSTİYORUM. TEŞEKKÜRLER

  YILMAZ CAN ATMACA

  4 yıl önce yapıldı.

 • Merhabalar,ODTÜ Gıda Mühendisliği bölümünden bir hafta kadar sonra mezun oluyorum. Ortalamam 3.05 ingilizce seviyem çok iyi.İtalyada Politecnico Di Milano üniversitesinden 2016 / 2017 yılında başlayacak Chemical Eng. Master eğitimi için kabul aldım. Burs bulma şansım var mıdır? Mail:neslihan_hacogmp@superonline.com

  Almira Çaldıklıoğlu

  5 yıl önce yapıldı.

 • Merhabalar, Gazi Üniversitesi Matematik bölümünden bu sene mezun oluyorum. Not ortalamam 2.69 civarında geleceğini tahmin ediyorum. İngilizce seviyem pratik konuşma ingilizcesi olarak pekte kötü değil, gramer ingilizcesi olarak elementary diyebilirim. Yurtdışında yüksek lisans yapmaya niyetim var. Teşekkür ederim.

  Yasin ŞEN

  5 yıl önce yapıldı.

 • Merhaba. Gazi üniversitesi makina mühendisliği mezunuyum. Ortalamam 2.72 ingilizce seviyem orta-iyi arası denebilir. Avrupa veya Amerikada yüksek lisans için burs elde edebilmem mümkünmüdür teşekkürler.

  Hasan Süslü

  5 yıl önce yapıldı.

 • Merhabalar İTÜ İnşaat mühendisliği mezunuyum. Ortalamam 3.53. İtalyada Politecnico Di Milano üniversitesinden 2016 / 2017 yılında başlayacak Management Eng. Master eğitimi için kabul aldım. Burs bulma şansım var mıdır?

  Hüseyin

  5 yıl önce yapıldı.

 • Merhaba, Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. Not ortalamam 2.25 Maltada 2 ayrı dil okuluna gittim ve upper intermediate ve advanced sertifikalarım var 2014 yılına ait. Macaristan yada Polonyada yüksek lisans yapmak istiyorum. Burs imkanlarını merak ediyorum.

  Sertaç Karaoğlan

  5 yıl önce yapıldı.

      • Sertaç merhaba. iletişim bilgilerinizi bize yazın linkinden iletebilirseniz yönlendirmek isterim. tşkler

       Yönetici Yanıtı
 • Uluslararası İlişkiler Akdeniz Üniversitesi 3.20 İngilizce upper mediate-advanced düzeyde, acaba sizden gerekli bilgileri alabilir miyim

  Can Sağlam

  5 yıl önce yapıldı.

      • merhaba. bize yazın linkinden iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz. tşkler

       Yönetici Yanıtı
 • Bilgi üniversitesi mezunuyum GPA 3.24 sizce Amerika'da burs bulabilir miyim ? Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz lütfen ?

  Fulya Çeviren

  5 yıl önce yapıldı.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

YEDAB Güvenilir Acenta

Yurt dışı eğitiminde dolandırıcılık önlemi: Güveni...


YÖK’ün yurtdışı araştırma bursu için başvurular alınıyor

Yükseköğretim Kurulu Yurtdışı Araştırma (YÖK-YUDAB...


Kanada eğitim bursları

Kanada’da bir üniversitede eğitim almak mı istiyor...


Malta dil okulları

Malta dil okulları, eğitim standatları, ekonomik f...


Yurtdışı Eğitim için nasıl burs bulabilirim ?

Yurtdışında eğitim düşünmeniz güzel. ama bu eğitim...


Yurtdışı eğitim bursları - Arşivi

Genel burs haber ve duyurularına burs arşivi sayfa...


Popüler Yazılar

Malta dil okulları

Malta dil okulları, eğitim standatları, ekonomik fiyatları, farklı dil okulu seçenekleri ve uygun iklimi ile yurtdışında İngilizce eğitimi düşünenler ...

Yurtdışı Eğitim için nasıl burs bulabilirim ?

Yurtdışında eğitim düşünmeniz güzel. ama bu eğitim bir de burslu olsa diyenlerdenseniz buyrun yazımı okuyunuz.

İsviçre Devlet Bursları

2016-2017 Öğretim Yılı İsviçre Hükümet bursu başvuruları başlamıştır. Başvurular 17 Eylül – 15 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacaktır....

Güncel Yurtdışı Eğitim Bursları

En güncel yurtdışı eğitim bursları hakkında detaylı bilgiler haberimizde...

Yurtdışı eğitim bursları - Arşivi

Genel burs haber ve duyurularına burs arşivi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığın yurtdışı eğitim bursları

Milli Eğitim Bakanlığının 1929 yılında başlattığı ve günümüzde halen sürdürdüğü yüksek lisans ve doktora öğrenimi için bu yıl da bin 500 öğrenciyi yur...

Yurtdışı Eğitim Bursları

İşte, yurtdışı eğitim bursları alabileceğiniz bazı kurumlar ve şartları...

İrlanda'da Burs

İrlanda'da burs, irlanda üniversite fiyatları,irlanda'da yüksek lisans fiyatları,irlanda üniversiteleri türk öğrencilere kapılarını açtı,irlanda'da ...

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yurtdışı Bursları

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı yurtiçi lisans eğitimi burslarının yanı sıra yurtdışı yüksek lisans bursları vermektedir.

Türk Eğitim Vakfı ( TEV )Yurt Dışı Burs Başvuruları

Türk Eğitim Vakfı 2016-2017 Yurtdışı Yüksek Lisans (Master’s Degree) burs başvuruları başlamıştır.

UNESCO Bursları

UNESCO ile İlgili Alanlarda Yüksek Lisans ve Doktora Tezi Hazırlayanlara Öğrenim Bursu

Harvard Üniversitesi Burs Başvurusu

Harvard Üniversitesi, tüm ülkelerden doktorasını yeni tamamlamış veya doktora adaylarına akademik hayatın devamı için burs imkânı sağlıyor....

Almanya'da Eğitim

Öğrenim harcının olmadığı/ çok az olduğu, dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan Almanya, kısa zamanda uluslararası öğrenciler arasın...

2016 - 2017 Fulbright Akademik Araştırma Burs Başvuruları

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından 2016-2017 akademik yılında Amerikan üniversitelerinde alanları ile ilgili araştırma yapmak isteyen akade...

İspanya’da Üniversite Eğitimi

Eğitim kalitesi ve uygun fiyatlarıyla İspanya, üniversite okumak isteyen öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden biridir.

Foto Galeri

Sayfalar

Son Yorumlar

Gazi tıp 5. Sınıf öğrencisiyim. Amerika birleşik devletleri nde uzmanlık eğitimi almak istiyorum. Şu an usmle step 1 için hazırlanıyorum. Texas üniversitetesinden iki aylık observership için kabul ald...

Merhaba Gazi üniversitesi tıp fakültesinde 5. sınıf öğrencisiyim. Amerika da uzmanlık eğitimi almak istiyorum ve şu an USMLE step 1 için hazırlanıyorum. Texas üniversitetesinden 2 aylık kabul aldım . ...

Merhabalar. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi menzunuyum not ortalamam 2.43.ingilizce dil seviyem intermediate yurt dışında dil egitim bursu almak istiyorum teşekkürler

İstanbul Medipol Üniversitesi-Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 1. Sınıf öğrencisiyim. Geçtiğimiz sene yine aynı üniversite de İngilizce hazırlık okudum. Upper-intermediate seviyi...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji 1.sınıf öğrencisiyim. intermediate seviyesi ingilizcem var.Yaz döneminde dilimi geliştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

MERHABA MOSTAR University of Džemal Bijedić de insaat muhendisligi lisans tamamladim ve yuksek lisansa basladim. Egitim masraflarim icin Turkiye den veya yurtdisindan burs bulabilirmiyim? Bu konuda...

Merhaba ben Pamukkale üniversitesi sosyoloji bolumu lisans programı son sınıf ogrencısıyım yurt dışında master egıtımı almak istiyorum bunun ıcın dil eğitimi almam gerekiyor dil seviyem başlangıç sev...

Merhabalar, Adnan Menderes Üniversitesi Didim MYO otelcilik bölümü son sınıf öğrencisiyim yurtdışı dil eğitimi ve yurtdışında bir üniversite okumak istiyorum 3.08 not ortalama ve orta seviye ingilizc...

merhaba ben yunus şahin yıldız teknik üniversitesinde gemi inş ve gemi makinaları 2.sınıf öğrencisiyim okulum bittikten sonra veya yaz dönemi dilimi geliştirmek için gitmem istiyorum ve maddi desteğ...

Merhabalar. Arjantinde Psikoloji bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İspanyolcam gayet iyi. okuduğum üniversite YÖK tarafından tanılıyor ve denkliği var. Ayrıca Buenos aires büyükelçiliğinden onaylı öğrenci...

Kktc/ Lefkoşa- Yaın Doğu Üniversitesi %100 burslu İngilizce Mimarlık okuyorum. İyi bir ingilizce seviyem var ingilizce hazırlık sınıfını okumadan sınavla geçtim ve bölümüme ingilizce devam ediyorum. B...

Hangi belgeleri gönderip teyit ettireceğiz peki? Birde PAAU SINAVINA NEREE NESAMAN GIRECEGIZ CEVABINIZI BEKLIYOR OLACAGIM

Fiziktedavi ve rehabilitasyon bölümünden 2,98 not ortalaması ile mezun oldum . İngilizce seviyem Intermediate seviyesinde de ingilizcem var. Yurtdışında dil seviyemi yükseltip master yapmak istiyorum...

Merhaba Afyon Kocatepe Üniversitesinde bilgisayar programcılığı bölümünde okuyorum. 1.sınıf dönem ortalamam 4 üzerinden 3,52. Yurt dışında burslu olarak dil eğitimi almak istiyorum.İngilizce seviyem...

Pamukkele Üniversitesi , yiyecek içecek işletmeciliği yeni mezunum ingilizcem başlangıç seviyesinde İngiltere de dil kursları için burs bulabilirmiyim yardımcı olabilirmisiniz ?

Facebook'ta Biz

Site Hakkında

Yurtdışı eğitim bursları, özelikle yurtdışı eğitim düşünen tüm öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından 2014 yılında yayın hayatına başlamıştır. Sitede Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya gibi bir çok ülkenin burs programlarına yer verilmeye çalışılmıştır. Web sitemizi düzenli olarak olarak güncellenmektedir.

yurtdışı eğitim

Copyright © 2014-2019 | Tüm Hakları Saklıdır. Yurtdışı Eğitim Bursları