Çin Hükümet Bursları

264
Çin Hükümet Bursları

Çin Hükümeti 2022-2023 Burs Programı

Uluslararası başvuru sahipleri, 2022/2023 akademik oturumu için Çin Hükümeti Bursuna  başvurmaya davet edilmektedir. Çin’deki uluslararası öğrenciler için burslar, Çin’in ilk altı önde gelen üniversitesinden biri olan Harbin Teknoloji Enstitüsü tarafından verilmektedir.

Üniversite, özünde bilim ve mühendislik bulunan benzersiz bir üniversitedir ve yönetim, liberal sanatlar, ekonomi, hukuk ve diğer disiplinleri içerecek şekilde gelişmiştir. Burs, Çin Devlet Bursu programlarından biridir ve seçkin uluslararası öğrencileri işe almak için Eğitim Bakanlığı’ndan üniversiteye atanmıştır.

Çin Hükümeti Hakkında

Çin Devlet Bursu—Çin Üniversite Programı, Çin’deki lisansüstü eğitim için seçkin uluslararası öğrencileri işe almak için belirli illerdeki veya özerk bölgelerdeki Çin üniversitelerini desteklemek için Eğitim Bakanlığı (MOE) tarafından kurulan bir burs. MOE, USTC’ye 2008’den beri Çin Hükümeti Bursu kapsamında tam zamanlı yüksek lisans ve doktora öğrencilerini işe alması için yetki verdi

Çin hükümeti burs programı yeterlilik koşulları

Burs almaya hak kazanabilmek için adayların aşağıdaki kriterleri karşıladığından emin olmaları gerekir;

 • Başvuru sahipleri, sağlık açısından Çin vatandaşı olmayan kişiler olmalıdır.
 • Çin dışındaki uluslararası öğrenciler veya Çin üniversitelerinin eski mezunları
 • Yüksek lisans eğitimi için başvuranların lisans derecesine sahip olması ve 35 yaşının altında olması gerekir.
 • Doktora eğitimi için başvuran adayların yüksek lisans derecesine sahip olmaları ve 40 yaşının altında olmaları gerekmektedir.
 • Çalışmada mükemmel performans.
 • Başvuru sahipleri bilimsel araştırma konusunda iyi bir yeteneğe sahip olmalıdır.

Nasıl Başvurulur

Çin Hükümeti Bursuna başvuran adayların  , aşağıdaki materyalleri doğru ve doğru bir şekilde (iki kopya halinde)  sağlamaları gerekir  .

 1. Çin Devlet Bursu Başvuru Formu (iki kopya halinde). CSC Çevrimiçi Başvuru Sistemi şu adreste mevcuttur:  http://studyinchina.csc.edu.cn/  .Burs türü: B kodu: 10213
 2. En yüksek tam zamanlı eğitim diploması (İngilizce veya Çince noter tasdikli orijinal belge).
 3. Transkript (Noter tasdikli olma şartı aranmaz, okuldan imzalı ve mühürlü olmalıdır. Diğer dillerdeki transkriptler İngilizce veya Çince’ye noter tasdikli tercüme edilmelidir).
 4. Bir çalışma veya araştırma planı (İngilizce veya Çince’de en az 800 kelime). Format resmi web sitesinden indirilebilir.
 5. Profesörler veya doçentler tarafından İngilizce veya Çince yazılmış iki tavsiye mektubu.
 6. Pasaport kopyası (En az bir yıl geçerlidir).
 7. Yabancı Fizik Muayene Formunun Fotokopisi.

Daha fazla ayrıntı için web sitesini ziyaret edin. 

Bir cevap yazın